Serdecznie Witamy na stronie Przedszkola Nr 3 w Mikołowie !!

W pierwszy dzień w przedszkolu wszyscy w sali się zebrali,
pani prosi by starszaki z maluchami się poznali.
Potem dzieciom pokazuje szatnię, kuchnię, naszą salę,
jak zachować się musimy byśmy czuli się wspaniale.
Wciąż starszakom przypomina, dla maluchów bądźcie mili,
by przedszkole i nas wszystkich bardzo mocno polubili.
W salach mamy piękne książki i zabawki, klocki, gry,
wszyscy o nie bardzo dbamy, niech przetrwają wiele dni.
Dzieci w szatni mają znaczki, w salach miejsca przy stolikach,
i kochaną panią, która jest każdemu bliska.
Niech nam miło czas upływa, byśmy zawsze się zgadzali,
wszystkie chwile tu spędzone w swoich myślach zachowali.

Przedszkole Nr 3 w Mikołowie mieści się przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Nowo wyremontowany,jednopiętrowy budynek posiada pięć, kolorowych, dobrze wyposażonych sal oraz sali gimnastycznej. Na parterze znajduje się przestronna, wygodna szatnia oraz pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Teren wokół budynku zajmuje duży ogród pełen drzew i zieleni. Większość terenu zajmuje plac zabaw z dwiema piaskownicami i urządzeniami do zabaw na świeżym powietrzu. Usytuowani jesteśmy w centrum miasta ,lecz z dala od hałasu i spalin. Potrafimy stworzyć ciepłą rodzinną atmosferę, sprawiając że nasi wychowankowie czuja się bezpiecznie. Stwarzamy dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju, rozbudzamy ciekawość świata, otwarcie na ludzi i nowe wyzwania ,wskazujemy drogę empatii w życiu codziennym. Rozwijamy osobowość dziecka poprzez naturalną dla niego formę aktywności jaką jest zabawa.Kadra przedszkola ciągle doskonali swoje umiejętności ,w pracy z dziećmi korzysta z różnych metod technik i narzędzi pracy. Prowadzimy zajęcia logopedyczne , a także oferujemy szeroki wachlarz zajęć dodatkowych.